PIEŚNI DLA TYCH, KTÓRYCH JUŻ NIE MA

Zbliża się kolejne spotkanie na Kurpiach.  Ostatnie w tym roku. I tym razem planujemy dodatkowe wydarzenie, które nie tylko ma uatrakcyjnić wizytę przyjezdnym, ale też ma duchowe znaczenie dla miejscowych.

 

Listopad to czas zadumy nad przeszłością i wspominania tych, którzy już odeszli. I my mamy „swoich” zmarłych artystów na Kurpiowskich cmentarzach… Pragniemy ich właśnie wspomnieć i dla nich pieśni pogrzebowe zaśpiewać…

 

Wieczorem usiądziemy wraz ze śpiewakami z Bandyś wspólnie przy stole, otworzymy śpiewniki i przypominając sobie to, czego nauczyliśmy się w ciągu dnia, pieśniami pomodlimy się za dusze tych, których już nie ma.

 

Prze te kilka lat, od kiedy działamy na Kurpiach, odeszli od nas skrzypkowie: Stanisław Kolimaga i Ignacy Zyśk oraz śpiewacy: Szczepan Żęgota i Stanisław Mróz. Mieliśmy jeszcze to szczęście, że dane nam było uczyć się od nich pieśni i melodii podczas sesji warsztatowych. To im właśnie poświęcić chcemy wieczór. Na spotkanie zaproszone także zostaną rodziny nieżyjących artystów.

 

Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2014 w Starej Drewnianej Szkole we wsi Bandysie o godzinie 20:00

 

Wydarzenie to jest częścią projektu „Akademia Kolberga”, w ramach trwającego obecnie Roku Kolberga. Jest ono zatem współtworzone i współfinansowane przez Stowarzyszenie Tratwa oraz IMIT.

 

RK logo

logo-IMIT1-300x144

Logo tratwa