LEGENDY NASZEJ WSI – WARSZTATY ANIMACJI FILMOWEJ

W tym roku udaje się nam kontynuować niektóre działania z zeszłorocznej Akademii Kolberga.

Jednym z nich są „Legendy Naszej Wsi”

W zeszłym roku młodzież gimnazjalna zbierała w ramach prac reporterskich lokalne legendy, podania i historie z pogranicza baśni i rzeczywistości (o tym poczytać można w dziale „Akademia Kolberga”).

Teraz nadszedł czas, aby zebrany materiał wykorzystać dalej!

W ramach dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej projektu gimnazjaliści z gminy Czarnia stworzą film animowany opowiadający o lokalnych legendach.

PISF-logo

 

O projekcie w pigułce:

     Głównym celem przedsięwzięcia „Legendy Naszej Wsi” jest promocja i ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego gminy Czarnia oraz zainteresowanie tym dziedzictwem młodzieży.

      Warsztaty te są też unikatową okazją na poznanie nowych technik wyrazu i spojrzenia w kreatywny i nowatorski sposób na otaczający świat. Stwarzają też możliwość nabycia umiejętności niedostępnych na co dzień dla młodzieży wiejskiej.

      Zajęcia prowadzone będą przez doskonale przygotowany zespół z Poklatkowo.pl: Magdalenę Bryll oraz Martę Stróżycką – absolwentki Łódzkiej Szkoły Filmowej, współautorki wielu nagradzanych projektów animacyjnych (m.in. oscarowy „Piotruś i Wilk”). 

 

O postępach w pracach warsztatowych na bieżąco będzie można czytać w nowej zakładce naszego MENU, czyli w dziale „LNW film” – zapraszamy!