JESIENNE WYKOPKI W BANDYSIACH

Jesień niemal z nami – patrząc za okno już w sumie jest… Wrześniowe spotkanie w Bandysiach, odbywające się w ramach projektu „Śpiew przez pokolenia: wspólnota w codzienności”, sięgać będzie właśnie do jesiennych zwyczajów codziennych z życia wsi. A dokładniej do jednego z nich – do wykopków.

 

ZAPRASZAMY DO BANDYŚ 19 – 20 WRZEŚNIA 2015

 

W sobotni dzień będzie można pójść w pole ziemniaczane i wykopać ziemniaczki, które potem wrzucimy sobie do ogniska i lokalnym zwyczajem przy dobrej muzyce i śpiewie na żywo przy ognisku skonsumujemy. Do ziemniaczków obowiązkowo – także tutejszym zwyczajem – przygotowane zostaną śledzie z zalewy oraz tak zwana woda pieprzowa (lub cebulowa, zależy z kim rozmawiać). Wieczór planowany jest więc terenowo.

Oczywiście nie zabraknie naszych mentorek – pań śpiewaczek, które prowadzić będą śpiewy podczas prac i w czasie zabawy przy ognisku.

Swoją obecność zapowiedzieli też młodzi muzykanci z Bandyś – bez nich przecież też nie możemy się obyć!

 

HARMONOGRAM weekendu ziemniaczanego jest następujący, choć nadal pewne jego detale są w trakcie dopinania:

Sobota

9:00 – 11:00 spotkanie kulinarne „Jak przygotować śledzie i wodę pieprzową”; spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w remizie OSP Bandysie (miejsce nadal ustalane) i poprowadzi je pani Marysia Szydlik. 

12:00-16:00 wykopki na polu u Zapadków; jesteśmy w trakcie organizowania motyk dla chętnych :)

18:00 – ognisko z muzyką i śpiewem, śledzikami, pieczonymi ziemniaczkami i wodą pieprzową.

Niedziela

11:00 – 13:00 spotkanie muzyczno-śpiewacze, oparte głównie o prace nad wspólnym repertuarem do tańca.

 

LOGISTYKA:

1. NOCLEG w trzech opcjach: namiot / podłoga w szkole (te opcje wymagają własnego materaca i śpiwora) => 10zł / os / noc oraz noclegi w Agro Dorota w Czarni => cennik i rezerwacje pod numerem telefonu: 694 168 849

 

2. WYŻYWIENIE także w trzech opcjach: śniadanie / kolacja => 10zł / os oraz obiad => 20zł / os (dwa dania), istnieje możliwość zamówienia połówek oraz dań wegetariańskich 

 

3. OPŁATY ZA UDZIAŁ ma dwie opcje: dla osób przyjezdnych => 30zł za weekend oraz dla osób miejscowych => ZA DARMO

 
Proszę wszystkie zgłoszenia, uwagi, rezerwacje itp. kierować na adres: spiewprzezpokolenia@gmail.com

 
Przypominam, że spotkanie to jest trzecim z cyklu i odbywa się w ramach projektu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Aktywność Obywatelska”

 

DO ZOBACZENIA! :)