PIERWSZY POTAŃC W BANDYSIACH

Już czas, aby Akademia Kolberga na Kurpiach ruszyła…

Zaczynamy działania około Kurpiograniowe i nie tylko, które dziać będą się w ramach Kurpiowskiej Szkoły Tradycji, będącej częścią właśnie Akademii Kolberga.

Zapraszamy na początek na pierwszą oficjalną potancówkę w Starej Drewnianej Szkole!

 

Wykorzystując okazję, jaką stwarza Kurpiogranie, postanowiliśmy urozmaicić sobotni wieczór o przyjemne, rozśpiewane, rozegrane i roztańczone spotkanie. Spotkanie, w którym chcielibyśmy aby równie aktywnie uczestniczyli tutejsi mieszkańcy, zwłaszcza śpiewacy jak i „nasi” warsztatowicze.

 

Kurpiogranie stało się w Bandysiach marką samą w sobie. Mamy zatem nadzieję, że zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni skorzystają z okazji, jaką stwarza lipcowa edycja tych warsztatów.

 

Lipcowa potańcowka jest próbą odtworzenia tak zwanych ”Muzyk”, czyli spotkań muzyczno-tanecznych, które kiedyś były tu powszechne. W związku z tym, że z muzykantami w tym miejscu krucho, postanowiliśmy oprzeć się o siłę tej wsi. O śpiew. Z niego można czerpać melodycznie. Tak, żeby było do tańca i to z przytupem! A grać będą uczestnicy warsztatów harmonicznych i skrzypcowych!

 

Zatem, nie przedłużając już więcej…

 

Pierwszy Kurpiowski Potańc w Bandysiach już  w sobotę, 5. lipca 2014

 

W budynku Starej Drewnianej Szkoły

 

Rozpoczynamy o godzinie 20:00

 

Zapraszamy w imieniu własnym, jak i pozostałych współorganizatorów.

 

Impreza przygotowana przy wsparciu i pomocy Stowarzyszenia Tratwa oraz IMIT, w ramach Obchodów Roku Kolberga.

RK logo

Logo tratwa